click a cégismertetőre
MINDEN AMIT RÓLUNK TUDNI ÉRDEMES
A Cégről:
A Hidro-Build Kft, 1990-ben alakult. Az alakítást az 1985 óta működő Hidro-Therm Építési Szak szerelőipari Kisszövetkezetnek és dolgozóinak köszönheti. Az elmúlt tizenhét évben a KFT fokozatosan fejlődött. Ma már magáénak mondhat 1 teljesen berendezett asztalosműhelyt, két telephelyet, egy saját irodát. A pilisszentkereszti vendégház, amely a KFT tulajdonosainak a birtokában van, jelentős értéket képvisel. Minden szakma képviselve van. A KFT dolgozóinak a képesítése lehetőséget biztosít a komplett generál-kivitelezésre. Néhány nagyobb referenciamunkát felsorolunk, természetesen azokat, amelyek az elvégzett feladatok sokszínűségét mutatják.
MUNKÁINKRÓL:
PSZTI Pénzügyi Számítástechnikai Intézet APEH, Bp. III. Ker., Lajos u. 17-19.
Teljes építési munkák, külső homlokzat márványborítással, lépcsőház teljes hét emeletének interspán burkolása, lift, garázsok, csarnokok felújítása.
APEH Gvadányi u. Irodaház négy emeletének teljes felújítása. Ez az épület a volt Hungária Biztosító irodája.
A pilisszentkereszti vendégházat teljes egészében a KFT építette.
A felsorolásból nem maradhat ki a Bp. III. Lajos u. 119 alatti Siemens irodaház teljes belsőépítészeti kivitelezése, a bútorzattal együtt. A mozgatható nyolc méter széles harmonika ajtók egész Közép-Európában egyedülállóak.
Az 1994 év is eredményesen zárult. Emlékezetes, és igen sikeres munkának bizonyult a Bp. XIII. ker. Béke tér 12. szám alatti postahivatal építése, melyet a BP. Posta RT rendelt tőlünk.
Iskola átépítéseket is végzünk. Az 1996-2000 évben folyamatosan átépítettük a Bp. VI. ker. Szondi u. 41. alatti Terézvárosi Kereskedelmi Szakközépiskolát. Ezen belül tankabineteket alakítottunk ki az Izabella u. 12. szám alatt. Átépítettük a Szörényi úti Száz Károly, Ipari szakközépiskolát.
A XVI. Csókakő u. 27 szám alatti AURES gyártelepen részt vettünk a gyárterület felújításában.
Igen jó a kapcsolatunk a Fővárosi Távfűtő Művekkel, 1994-95.-ben folyamatosan építési munkákkal bíztak meg bennünket. Tartózkodókat, irodákat, és fűtőműveket újítottunk fel.
Az 1995-ös évben Piliscsabán, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem területén megépítettük az egyetem főbejáratát és kerítését, a főbejárat melletti portát és banképületet valamint az egyetem területén lévő Pázmáneum vasútállomást és környékét. 1996-ban szintén az egyetem területén megépítettük a tanári lakások I.-es épületét, a hozzátartozó külső közművekkel, és úttal együtt.
Az 1996-os évben több családi házat is építettünk. Természetesen ezek egyedi tervek és igények alapján készültek.
Még ebben az évben felújítottuk a X. ker. Monori u. 2-4. szám alatti régi "KERGÉP" teljes gyártelepét. A kőbányai út felőli oldalon egy közel 300 m2-es impozáns bemutatótermet építettünk.
Az 1997-es esztendőben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem területén megépítettük a tanári lakások II.-es épületét a hozzátartozó összes közművel és parkkal együtt. Ebben az évben a cég műszaki vezetői Kanadában hosszabb ideig tanulmányozták az ottani építési technológiát.
1998-ban újabb családi-ház építések után a cég vezetői kísérletképpen a nagyüzemi konyhatechnológiai építésekkel foglalkoztak.
Így került sor Piliscsabán a Kálmán Imre u. 10. szám alatti, szintén egyházi épület teljes konyha átépítésére és korszerűsítési munkákra. A kivitelezési munkán keresztül rengeteg tapasztalatot szereztek a cég képviselői az ilyen jellegű feladatokhoz.
1999-ben a III. ker. Perc u.2. szám alatti Táncstúdió megépítése állította érdekes feladat elé a cég vezetését. A romos gyárépületben kialakított táncpalota méltán váltott ki elismerést a megrendelő és partnerei körében.
A 2000. évben a programban szereplő családi ház kivitelezések mellett, Pomázon egy kastély belső korszerűsítésére került sor. Pilisszentkereszten az egyház kérésére a Paplakot építettük át, a komfortfokozata jelentősen javult. Így sokkal kényelmesebb lett az ott lakok számára.
2001-ben Pomázon a Hársfa u. 8. alatti romos állapotú családi ház korszerűsítése és átépítése mellett Gárdonyban egy több száz négyzetméteres családi ház kivitelezése valósult meg a közreműködésünkkel.
2002-ben újra az egyház kérésére Pilisszentkereszten a ravatalozó épületét építettük át és újítottuk fel új technológiai eljárásokat alkalmazva.
Balatonalsóörsön és Pomázon további családiházak építésében közreműködtünk.
2003-ban Tabajdon a Petőfi Sándor utcában egy kisebb tejüzemet építettünk a régi kastély épületében. Emellett Solymáron egy luxus családi ház építésében közreműködtünk a Rákoczy utcában.
2004-ben Békásmegyeren a Szentháromság utcában családiház építése jelentett feladatot, a KFT tulajdonosai által megvásárolt és felújított Bercsényi u. 10. alatti kétlakásos ingatlan felújításának befejezése mellett.
2005-ben Csillaghegyen a Széchényi utcában több családiház építésében, felújításában vettünk részt.
2006-ban 1031 Bp Áldomás u. 20. egy jelentős 300 m2 -es irodaház építése kötötte le a cég kapacitását.
Cégünk jelenleg is több családi ház kivitelezésén dolgozik.
A felsorolást itt be is fejeznénk, mert nem az a célunk, hogy vállalatunkról csak jót írjunk. A magyar gazdaság problémái a mi vállalatunkat is jellemzik, mint a többi pályázókét. Mi persze úgy gondoljuk, hogy a tizenhét éves múlt kötelezi a vállalatot a jó munka végzésére.
HÁZ ÉPITÉS
A házépítéshez mindenki ért ez olyan mint a foci mindenki ért hozzá és bele is szól. A legtöbb estben beleszólnak a családtagok rokonok ismerősök és persze a haverok. Az igazán érdekes az hogy nem akarunk szakemberhez szakemberekhez fordulni. Minek szentül meg vagyunk róla győződve mi is értünk hozzá. Egy kis tégla egy kis malter és már kész is az egész. Hát persze ha ilyen egyszerű lenne…..
Most pár dologra szeretnénk felhívni a figyelmüket hát ha segítünk. Persze ez nem szokott bejönni. Mi mégis megpróbáljuk.
Figyelem kezdjük……..
Az életünkben egyszer maximum kétszer kerülünk olyan helyzet, hogy házat keljen építenünk. Az esetek 90% -ban csak egyszer. Tehát érdemes lenne mindenre figyelni, de minek értünk hozzá gondoljuk magunkban. A baj bekövetkeztekor már késő /ezt tapasztalatból írom / a lehető legjobb szándékkal sem lehet segíteni. Az esetek többségében ez a mondat szokott elhangzani „ a pénz nem számit” hát kérem…….
Az elfuserált házak esetében sok sók minden már nem pénz kérdés, hogy csak egyet említsek garancia.
A legjobb lenne ha újra és újra megpróbálhatnánk ötödszörre tizedszerre csak sikerülne. De erre sem idő sem pénz nincs / én aki a kenyerem javát megettem és főállásban csinálom talán ha harminc családi házat építettem /gondolják végig. A fenti kis bevezető után megígérem minden buktatót leírok.
TERVEZÉS
A kedves megrendelőink leendő megrendelőink mind határozott elképzeléssel érkeznek. Azt mondták az Önkormányzatnál keressünk valakit aki lerajzolja nekünk. Mi önre gondoltunk mert azt hallottuk maga olcsó. A mi rajzunk alapján ez igazán egyszerű csak át kell rajzolnia és be is lehet adni. A túlnyomó többség oda sem figyel a tervezőre semmi de semmi nem érdekli csak a saját álma elképzelése. Pedig ha csak egy picit odafigyelne a tervezőjére mennyi de mennyi pénzt bosszúságot lehetne megtakarítani.
FONTOS
A telek övezeti besorolása nagyon de nagyon fontos. Ezt ma már az esetek többségében az interneten keresztül meg lehet nézni.
A telek fekvése is igen fontos, nem mindegy a leendő ház elhelyezése szempontjából.
A telek hol léte igen de igen fontos körülmény.
A kedves megrendelővel tisztázni kell a leendő ház funkcióját használatát.
Mindezek után nekilehet állni a tényleges munkának.
FIGYELEM
Ne akarjunk flancosabb magasabb házat a szomszédunkénál.
Kiviteli tervet mindenképen rendeljünk. Ez megérne egy külön fejezetett. A kiviteli terv hiánya sok estben megnövelte a költségeket. A kiviteli terv költsége nem áll egyenes arányban a kiviteli költség növekedésével. A költségek növekedése egy külön fejezet lesz.
MOST ENNYIT FOLYAMATOSAN FOLYTATJUK-----------------à
A KIVITELI TERV
Az élet minden dolgában igyekszünk úgy eljárni mint elődeink tették szokták. A példa ragadós ha az elődeink /nagyszüleink/ nem rendeltek ezt azt akkor nekünk sem kell. „Minek azt.” Így vagyunk a kiviteli tervvel is. A régieknek még terv sem kellet. Mégis felépítették a házaikat. A dolog nem ilyen egyszerű. Minden de minden megváltozott. Az elődeinknek sokkal de sokkal könnyebb dolguk volt. Nem volt ennyi hatóság, hivatal illetve ha volt is nagyon egyszerűen mentek a dolgok. Ma már egy sima árajánlatot sem tudunk kérni a leendő kivitelezőnktől ha nincs kiviteli tervünk és egy hozzá tartozó költségvetés. Ugye abban egyetértünk az építkezéshez három dolog kell PÉZ PÉNZ PÉNZ a többi már könnyű. Vagy mégsem……..? Már az engedélyezési terv is hatalmas költséget jelent nekünk. Természetes,hogy szeretnénk a kiviteli terv költségeit megtartani a házunkra költeni. Na de itt jön a 22 es csapdája sok esetben nem hogy takarékoskodunk hanem feleslegesen költekezünk. A kivitelező az építő nem tudja pontosan mit is kell/kellene tennie csinálnia. Nincs pontos terv információ csak szokás szó ami elszáll és utólag letagadható. Nem állunk mindig a mesterek mellett. Ők így meg úgy gondolják „ mi mindig így szoktuk” hányszor de hányszor hallottam Én ezeket a szavakat. Kiderül, hogy mi nem is ilyet szerettünk volna de már akkor késő. A vége mindig az, hogy ne keljen bontani belemegyünk valamilyen kompromisszumba pedig ez a leendő otthonunk halála. A végén már nem is hasonlít a házunk az eredeti tervre. Ez csak a kisebbik baj a PÉNZ a nagy baj. A végére ez a sok átalakítás technológiai változtatás a pénztárcánkat teljesen üressé teszi. A KIVITELI TERV KÖLTSÉGE sokkal de sokkal olcsóbb lett volna…………..¨!!!!!!!!!!